Klaasyfikacja roczna "Wędkarz Roku 2024" Koła PZW Zgorzelec

Regulamin klasyfikacji

„WĘDKARZ ROKU”

w Kole PZW Zgorzelec

1. Organizatorem klasyfikacji jest Zarząd Koła PZW Zgorzelec.
  2. Uczestnicy zdobywają punkty w zawodach wędkarskich zaliczanych do cyklu "Wędkarz Roku", ujętych w rocznym planie zawodów wędkarskich Koła (oznaczonych GPX).
  3. Zwycięzcą rywalizacji zostaje wędkarz, który w ciągu roku zgromadził najmniejszą liczbę punktów.
  4. W rankingu mogą uczestniczyć wszyscy członkowie Koła PZW Zgorzelec którzy wykupili składki za bieżący rok.
  5. Klasyfikacja prowadzona jest w kategorii Senior i Junior
  6. Zasady punktacji zawodników:
    1. Każdy cykl zawodów liczony jest osobno, według stałej punktacji.
    2. Zawodnik, który zajął I miejsce otrzymuje 1 pkt, każde kolejne zajęte miejsce równie jest ilości otrzymanych punktów do klasyfikacji
    3. Za brak uczestnictwa w zawodach zawodnik otrzymuje ilość punktów równą ilości zawodników +jeden
    4. Za brak złowionych ryb lub dyskwalifikację zawodnik otrzymuje ilość punktów równą ilości zawodników którzy złowili rybę +jeden
    5. Wynik końcowy stanowi suma punktów zdobytych w poszczególnych zawodach. O zajętym miejscu decyduje najmniejsza liczba zdobytych punktów we wszystkich zawodach cyklu (mniejsza suma zdobytych punktów daje wyższe miejsce w konkursie)
    6. W przypadku zdobycia jednakowej ilości punktów przez dwóch lub więcej zawodników o wyższym miejscu decyduje łączna waga (masa) złowionych ryb. W przypadku równej wagi ryb zawodnicy otrzymują miejsce ex-aequo
  7. Do klasyfikacji końcowej na koniec sezonu nie będzie brany pod uwagę jeden najsłabszy wynik z całego cyklu zawodów.
  8. Zawody zaliczane do GPX rozgrywane są według Regulamin Zawodów Towarzyskich

w Kole PZW Zgorzelec oraz obowiązujących przepisów PZW i zezwolenia właściwego dla wód, na których są organizowane.

1. Zawodnicy uczestnicząc w zawodach zaliczanych do cyklu Wędkarza Roku wyrażają zgodę na publikowanie swoich danych osobowych w klasyfikacji.
  2. Aktualny ranking współzawodnictwa, prowadzony na podstawie protokołów z zawodów jest publikowany na bieżąco na stronie internetowej Koła w zakładce „Wędkarz Roku”
  3. Ogłoszenie wyników i wręczanie nagród odbywa się na Walnym Zgromadzeniu Członków Koła na koniec sezonu.